2020-new-year-concept-goals-2020-list-notepad-gift-box-christmas-decoration-blue-pastel-color-with-copy-space_1627-4129

10 pracovných predsavzatí do nového roka

Novoročné predsavzatia často odzrkadľujú veci, ktoré chceme zmeniť v našom živote. Ak si už teraz vytvoríte plán, ktorý by ste chceli splniť v práci v najbližšom období, pomôže vám to napredovať dopredu.

 

Ľudia si častokrát dávajú veľké predsavzatia, ktoré veľmi ťažko splnia. Z roka na rok nakoniec poľavujú zo svojich nárokov. Ak chcete zostať na zemi a stanoviť si realistické ciele, inšpirujte sa rebríčkom desiatich najobľúbenejších pracovných predsavzatí .

1. Verte si a pokúste sa získať povýšenie

Dôležité je uvedomiť si, aké úlohy vykonávate a čo by ste v prípade povýšenia dokázali uskutočniť a priniesť pre firmu. Položte si otázku, cítite sa postúpiť karíerne o level vyššie?

2. Znížte stres

Uvedomte si, či stres, ktorý prežívate prichádza z vonkajších zdrojov alebo z vášho pracovného prostredia (od kolegov alebo šéfa). Možno si iba na svoje „ramená“ nakladáte príliš veľa práce. Začnite preto s jednoduchými vecami. Dostatočný spánok vám môžete odbúrať stres a začnite pravidelne vykonávať športovú aktivitu

3. Zorganizujte si lepšie pracovný čas

Organizácia pracovného času je kľúčová na dosiahnutie efektívneho pracovného výkonu. Preto si skúste všimnúť v akej časti dňa ste najproduktívnejší a dokážete toho urobiť najviac. Aby ste predišli zbytočnému chaosu v pracovných úlohách, rozplánujte si každú úlohu podľa dôležitosti a času, koľko vám daná úloha zaberie.

4. Ak nie ste spokojný v práci alebo vás práca nenapĺňa, robte s tým niečo. Pustite sa do hľadania novej práce

Nebojte sa zmeny. Zmena je niekedy jediným riešením ako sa posunúť vpred. Ak do práce chodíte s nechuťou, nikdy nie ste príjemne naladení alebo neznášate Vašu pracovnú náplň, nebojte sa poobzerať po novej práci. Nový rok je pre takúto zmenu najideálnejší, keďže človek vstupuje do nového roka plný energie a síl.

5. Ak v práci trávite príliš veľa času, snažte sa nájsť optimálny čas medzi prácou a súkromným životom

Balanc je základ. I keď povinnosti niekedy nepustia a v práci musíte tráviť viac času ako je bežné, treba vždy myslieť aj na súkromný život. Práca je jedno a súkromie druhé. Obom oblastiam doprajte dostatok vášho času a nezabúdajte, že obe sú nesmierne dôležité a netreba ich zanedbávať.

6. Efektívne využívajte sociálne siete

Určite sa aj Vám stalo, že ste sa spozorovali ako na sociálnych sieťach trávite príliš veľa času a prakticky bezvýznamne. Skúste pracovať na sociálnych sieťach trochu efektívnejšie . Veľmi praktickou aplikáciou je napríklad LinkedIn, kde si môžete vytvoriť svoj profesijný profil (niečo ako životopis v aplikácii) a prezentovať sa týmto spôsobom vašimi dosiahnutými prac. úspechmi, ba dokonca sa viete uchádzať aj o prácu na tejto sociálnej sieti.

7.  Zlepšite si vzťahy s vašim šéfom a kolegami

Ak máte pocit, že vzťahy s vašimi kolegami alebo šéfom nie sú zrovna najlepšie, nezúfajte. Výbornou možnosťou ako zlepšiť vzťahy v práci sú napríklad teambuildingy. Účasť na teambuildingoch je kľúčová k vytvoreniu si dobrých vzťahov s kolegami a šéfmi. Ak vaša firma neorganizuje teambuildingy, nebojte sa ich navrhnúť vašim personalistom vo firme. Určite tento nápad ocení každý.

8. Vylepšite si komunikačné schopnosti

Komunikácia či už s kolegami alebo s vedením je nesmierne dôležitá. Ak si nájdete trošku času, čítajte knihy alebo časopisy zamerané na vašu prac. oblasť aby ste si vylepšili slovnú zásobu. Na internete nájdete aj rôzne typy ako si osvojiť techniku komunikácie.

9.  Zvýšte si kvalifikáciu štúdiom

Človek by sa mal stále niečo nové učiť a obohacovať svoju znalosť. Pre pracovný trh budete atraktívnejší ak ste ochotní učiť sa novým veciam a posúvať sa stále ďalej. Preto neodmietnite školenia, ktoré sú vám ponúkané a skúste sa posúvať stále ďalej aj vo svojich vedomostiach.

10. Poučte sa z vašich chýb z roku 2019 a nasmerujte svoje myslenie len na pozitívnu vlnu

 

Prajeme Vám veľa štastia ! 🙂

 

Zdroj: Karierainfo.zoznam.sk