interview

10 vecí, ktoré povedia iba zlí recruiteri

To, že je recruiter zlý, možno zistiť podľa jeho neprimeraných, či neslušných výrokov. Takýmito vyjadreniami nám dáva najavo, že preňho nič neznamenáme. Tu sú príklady nevhodných reakcií recruiterov:

  1. Hneď mi dajte Váš životopis. (Pokiaľ Vám nepovie o špecifickej práci, na ktorú ste podľa neho vhodný, neposielajte mu svoj životopis!)
  2. Musím vedieť, koľko v súčasnosti zarábate. Rovnako ako môj klient, Váš potenciálny zamestnávateľ. (Nemusíte odpovedať. Legislatíva zakazuje, aby sa zamestnávatelia pýtali na plat zamestnancov v minulosti.)
  3.  Budem potrebovať písomný dôkaz o Vašich minuloročných zárobkoch. (Túto informáciu nie ste povinný poskytnúť.)
  4. Nie ste veľmi vhodný kandidát na danú pozíciu. (Prečo s Vami teda stráca čas?)
  5. Ak nezaujmete klienta, už sa Vám neozveme – bude to znamenať, že sme Vás neprijali. (Takýto prístup si nezaslúžite.)
  6. Je veľa kvalifikovaných ľudí, nie ste až taký výnimočný.
  7. Musíte mi veriť. (Dôvera sa buduje časom. Žiaden dospelý neverí niekomu len preto, že mu povie: „Musíte mi veriť.“)
  8. Niekedy sa stáva, že klient s nami po pohovore prestane komunikovať. (Ak recruiter nedostáva spätnú väzbu od klienta, nezačínajte s ním spoluprácu. Nájdite si recruitera, ktorý má dobré klientské vzťahy.)
  9. Ak sa Vám nebudem ozývať, kontaktujte ma. (Prečo by ste dali svoju kariéru do rúk niekomu, kto nevie vykonávať svoju prácu?)
  10. Robím pre Vás veľa! (Recruiteri by Vám nemali hovoriť akí sú pre Vás dôležití. Namiesto toho by sa Vás mali opýtať, čo potrebujete, keďže vďaka Vám zarábajú.)

Skvelý recruiter je neuveriteľný spojenec vo Vašej kariérnej ceste. Avšak zlý Vás dokáže zničiť. Preto si vyberte toho správneho.

Zdroj: https://www.forbes.com/sites/lizryan/2017/06/04/ten-things-only-bad-recruiters-say/#e9b1eb7a7bb2