2018

Ako uspieť v kariérnej oblasti už od začiatku roku 2018

Nový rok je správny čas, kedy by sme mali vyhodnocovať náš život, ku ktorému nepochybne a neodmysliteľne patrí aj život pracovný.

Cicely Horsham-Brathwaite, kariérna poradkyňa a psychologička, radí, aby ste sa sami seba opýtali 3 základné otázky:

1. Kto som?

Horsham-Brathwaite odporúča, aby ste sa zamysleli nad Vašimi hodnotami a schopnosťami, vo Vašej súčasnej fáze života.

Psychologička hovorí, že ľudia sa pri zamýšľaní nad pracovnými cieľmi často zaoberajú minulosťou. Čo však neodporúča, keďže každý človek sa časom mení a vyvíja. Iba preto, že ste chcel(a) byť učiteľom(učiteľkou), keď ste mali 19, neznamená, že to musíte chcieť a skutočne aj robiť aj teraz.

2. Ako vnímam veci?

Existujú dva typy ľudí. Ľudia, ktorí sa na veci, či situáciu pozerajú pomocou rozumu a potom ľudia, ktorí vnímajú pocitmi. Mali by ste vedieť, do ktorej skupiny patríte a podľa toho si vybrať profesiu.

Ak patríte do prvej skupiny, tak by ste mali mať prácu, ktorá Vás intelektuálne stimuluje. Okrem toho, by ste mali mať pocit, že Vám dovoľuje vykonávať inovácie a prispievať k zlepšeniu firmy.

Naopak, ak ste sa našli v druhej skupine, tak je pre Vás najlepšie, ak máte v práci dobré a častokrát aj blízke vzťaky so spolupracovníkmi, či klientmi alebo zákazníkmi.

3. Obmedzujem sa?

Spoločnosť alebo kultúra nás môžu ovplyvniť pri výbere práce, hovorí Horsham-Brathwaite. Takže ak sa budete pozerať na svoju kariéru, uistite sa, že neobmedzujete Vaše kariérne možnosti len kvôli štandardom iných ľudí.
Veríme, že ak na otázky odpoviete úprimne, budete v roku 2018 v pracovnej oblasti úspešní.

Zdroj: https://www.cnbc.com/2017/11/30/3-crucial-questions-to-answer-now-if-you-want-to-succeed-in-2018.html