pencils

Posuňte Vašu kariéru vyššie s lepším PR

V dnešnej dobe je základom hovoriť rečou sociálnych sietí. Prečo? Pokiaľ rozprávate správnou rečou, posunie Vás to ďalej vo Vašej kariére. Naopak, ak túto reč neovládate správne, môže to mať presne opačný efekt a Vašu kariéru potopiť. Vo vyšších kariérnych kruhoch je známe, že ľudia boli odvolaní z ich funkcií, na základe nevhodných vyjadreniach na sociálnych sietach. Platí tu jedno základné pravidlo – všetko, co uverejníte na sociálnych sietach, sa stáva verejným vyjadrením a ostane zapísané na webe na veky.

Ak sa uchádzate o prácu, pre recruiterov je bežné, že si Vás preklepnú na Facebooku, Instagrame či Twitteri. Buďte v pozore, ak máte stále uverejné fotky z čias študentských alebo rôznych party – robia zbytočne zlý prvý dojem. Samozrejme vyhnite sa xenofóbnym kometárom, narážkam, urážkam a čomukoľvek negatívnemu. V nepravom čase možu byť tieto slová použité proti Vám.  Ak trávite vačšinu voľného času na sociálnych sieťach, uistite sa, že uverejnujete napríklad profesionálne články alebo fotografie zo seminárov, školení a pod.

Nadnárodne firmy sa riadia svojim kódexom, kultúrou spoločnosti a ich porušovanie akoukoľvek formou, Vám može zatvoriť dvere k Vašej vysnívanej pozicii. Urobte zo svojich sociálnych sietí Vašu silnú výhodu radšej ako nevýhodu.

LinkedIn

Základnou sociálnou sieťou na vyhľadávanie pracovných pozícií je LinkedIn (www.linkedin.com). LinkedIn má dve hlavné funkcie – je zdrojom Vášho CV, ktoré je online a je taktiež veľkou burzou práce, zdrojom pre recruiterov, kde máte veľkú šancu byť oslovený pozíciou, ktorú ste roky zháňali. Aby ste vynikli na LinkedIn dodržte niekoľko pravidiel, ktoré Vám zaručia uspech. Ako sa hovorí, prvý dojem je veľmi doležitý – a to platí aj o LinkedIne. Dajte si záležat na Vašej profilovej fotografii. Mala by vyzerať profesionálne a reprezentatívne. Udržujte si svoje CV up-to-date a poproste Vašich bývalych alebo terajších kolegov o referencie.