vacation-1751715_1920

Prečo je leto dobrým obdobím pre hľadanie práce?

Teplé počasie, dovolenky, stretnutia s priateľmi. V lete býva náš spoločenský život prebukovaný rônymi akciami, koncertami, či len tak stretnutiami na terasách s chladeným nápojom. Aj život v kanceláriách je tichší, telefón menej vyzváňa a veci sa zdajú menej urgentné, ako počas iných mesiacov v roku. Môže byť toto obdobie vhodným časom pre nájdenie si novej, možno aj vysnívanej práce? Či je potrebné počkať kým sa ľudia dostanú opäť do „normálu“?

Využite čas, kým konkurencia šnorchluje v Chorvátsku

Rozhodne netreba čakať a využiť toto obdobie vo váš prospech. Ak si hľadáte nové zamestnanie, plánujete svoju budúcnosť a dúfate v spokojnosť v novej práci, stojí za to jemne „obetovať“ leto a nájsť svoju vysnenú prácu. Pokiaľ konkurencia šnorchluje v Chorvátsku, či testuje chlórovanú vodu v bazénoch v Turecku, vy hľadajte. Vyšperkujte svoj životopis, zlepšite znalosti, ktoré plánujete už dlhodobo zlepšiť, ale nenašli ste si na to čas. Veď cestovať za teplom v lete už netreba. Aj u nás sú už pomaly trópy.

 

Menej práce, viac času

Je dosť možné, že reakcie na vaše dotazy ohľadne práce neprídu okamžite. Aj  personalisti šnorchlujú. Všeobecne však majú na stole menej vecí, ako keď je firma plná ľudí, či ide o daňové obdobie, uzatváranie roka… Majú teda viac času pozrieť sa aj detailnejšie na žiadosti a životopisy. Možno čakajú na otvorenie pozície po lete, ale vaša žiadosť je už tam.

Podarilo sa, a dostali ste pozvánku na pohovor? Super. O to ľahšie sa dostanete zo zamestnania bez toho aby ste si museli vymýšľať príbehy. Je logické, že ľudia si berú viac dovolenky, alebo riešia školopovinné deti, ktoré treba skontrolovať aby nepodpálili byt. V celku jednoduchšie, ako sa dostať z práce počas iných mesiacov v roku a nechať za sebou otázky, či náhodou nemáte zajačie umýsly.

Stretávajte sa!

Využite pri hľadaní práce networking. Stretnite sa s bývalými kolegami, známymi, priateľmi. Počas leta pozvanie na pivo, či víno je jednoduchšie a ľudia si ľahšie nájdu čas. Popri témach o bývalých partneroch, či stratostiach s aktuálnymi, načrtnite, že ste otvorený novým výzvam. Nikdy neviete kto vie o nejakých voľných miestach, ale nevedel, že uvažujete o zmene. Ako sa vraví, pokiaľ vyslovíte to čo chcete nahlas, veci začnú dostávať reálne kontúry. Hlavne sa veci začnú diať.

Majte krásne leto a veľa šťastia pri hľadaní.